:

Mailform Sitemap Print view

ROLLERTOUR

Sākums > 2008

 

Rollerslēpošanas sezonas pēcvārds

Nu ko? Izskatās, ka 2008. gada rollerslēpošanas sezona tiešām ir beigusies. Pamats ziemai un turpmākām sezonām ir ielikts. Sniega lielgabali mākoņos un uz zemes jau ir iedarbināti. Jācer, ka šoziem slēpošanas faniem izdosies saķert sniega izjūtu tik daudz, lai negribētos pārmesties uz nūjošanu, kērlingu vai svara vērotājiem.

Kas attiecās uz Rollertour sacensību sezonu, tad jāsaka PALDIES visiem, kas atbalstīja, palīdzēja organizēt un piedalījās! Paldies arī par ierosinājumiem, kritiku un laba vēlējumiem! Par šo sezonu jāsaka: „Gribējās, kā labāk – sanāca tā kā sanāca”. Ieguldītā darba atdeves objektīvais rādītājs - dalībnieku skaits, tomēr turpināja samazināties, salīdzinot ar iepriekšējiem gadiem. Salīdzinot ar 2007. gadu, šosezon sacensību sagatavošanā un organizēšanā tika ieguldīts krietni vairāk darbs, līdzekļi un laika. Domāju, ka sacensību tehniskais organizētības līmenis nebija zemāks kā iepriekšējos gados. Bija arī jauna norises vieta, dažādots sacensību formāts, ārvalstu viesi, Latvijas čempionāts, sponsoru balvas un citi nieki. Vai tam bija kāda nozīme, lai paliek dalībnieku ziņā. Attiecībā par sacensību organizēšanu, jābilst, ka Rollertour organizēšana notiek sabiedriskā kārtā. Jāatzīst, ka līdz šim nav izdevies izveidot profesionālu organizatoru komandu, līdz ar to reizēm kaut kas neizdodas par 110%. Rollertour nevar salīdzināt ar tādu profesionālu sporta aģentūru veikumu, lai gan vienmēr ir mērķis tam tuvoties. Pie pašreizēja sacensību formātā un dalībnieku skaita, Rollertour nav produkts, ko var piedāvāt kādam sponsoram, līdz ar to, grūti kaut ko plānot nākotnē un cerēt uz izaugsmi.

Domājot par nākamo sezonu, pašreiz izskatās, ka tā droši vien nebūs šā gada formāta turpinājums. Ir idejas par aktivitātēm gan vasarā, gan ziemā, bet to īstenošana vairāk būs atkarīga no personīgās motivācijas, laika rezervēm un ekonomiskās situācijas.

No malas pavērojot mūsu slēpotāju sabiedrību, gribētos redzēt kaut kādu kopdarbību, kas vērsta ar skatu nākotnē, kas tālāka par atlasi uz vienām vai otrām starptautiskām sacensībām. Klimata izmaiņas, ekonomiskā situācija, sporta modes tendences un citi ārējie faktori, ir pietiekami šķēršļi, lai iznāktu no ierakumiem un pieliktu savu roku kopējas lietas veicināšanā. Lieki cerēt, ka kāds no „augšas” risinās slēpotāju problēmas. Ir pietiekami daudz piemēru Skandināvijā un te pat kaimiņos Igaunijā, kur pamācīties, kā darīt lietas, sākot ar jauniešu piesaistīšanu slēpošanai, radošu treniņu metodiku, slēpošanas svētku organizēšanu un beidzot ar klubu darbības nodrošināšanu.

            Veiksmīgu visiem slēpotprieku ziemas sezonā!

Ar cieņu,

Rollertour organizators

Mārtiņš Niklass 

Noslēdzies Cēsu rajona atklātais čempionāts rollerslēpošanā:
16. novembrī slēpošanas biatlona kompleksā "Priekuļi" pirmo reizi notika Cēsu rajona atklātais čempionāts rollerslēpošanā iedzīšanā  bez pārtraukuma (klaisiskais stils+brīvais stils). Sacensību sākumā notika kompleksa 2. kārtas rekonstrukcijas darbu svīnīga atklāšana. Spītējot lietum un vējam uz sacensībām bija ieradušies 33 dalībnieki no Cēsu rajona, Gulbenes un Lietuvas. Uzvarētājiem tika medaļas no Cēsu rajona padomes un balvas no ABG Persson. Izlozē tika izlozētas dāvanas no TOKO. Sacensību rezultāti (results): s12s14s16,SEv12v14v16v18v40VEAttēlu galerija (image gallery)->

 FIS 2009. gada Pasaules kausa rollerslēpošanā kalendārs:FIS distanču slēpošanas izpildkomiteja ir apstiprinājusi 2009. Pasaules kausa rollerslēpošanā sacensību kalendāru. Kopumā plānoti 7 PK posmi. Salīdzinot ar 2008. gadu, klāt ir nākušas 2 jaunas norises vietas: Aure/Kristiansund (NOR) un Rīga/Priekuļi (LAT). Posms Norvēģijā plānots kā pārbaude 2011.gadā paredzētajam Pasaules čempionātam rollerslēpošanā. Posms Latvijā notiks pēc 3 gadu pārtraukuma. Tā būs iespēja Latvijas slēpotājiem savās mājās savu skatītāju atbasltītiem, sacensties ar Pasaules elites slēpotājiem. Skatīt 2009. PK kalendāru -> 

 

  22.10.2008. Rekonstrukcija slēpošanas-biatlona kompleksā "Priekuļi" Slēpošanas-biatlona kompleksa "Priekuļi" rekonstrukcijas 2. kārtas ietvaros, kas tiek īstenota ar LR Aizsardzības ministrijas atbalstu, ir paveikta rollerslēpošanas trases asfalta seguma atjaunošana un paplatināšana šautuvē, kā arī vietām izlabots bojātais segums trasē. Minēto darbu rezultātā būs iespējams nodrošināt kvalitatīvāku starta/finiša zonu organizējot vasaras biatlona un rollerslēpošanas sacensības. Kompleksā vēl turpinās darbi pie mākslīga sniega ražošanas ūdensapgādes sistēmas uzlabošanas un slēpošnas trašu rekonstrukcijas. 2010. gadā kompleksā ir plānota IBU Eiropas kausa posma vasaras biatlona norise. 

 

 Kalle Vantanens veic 1500km ar rollerslēpēm no Somijas līdz Norvēģijai:

Soms Kalle Vanatnens 4 nedēļās šovasar veica 1500km ar rollerslēpēm no Helsinkiem līdz Norvēģijai, bez iepriekšējas sagatavotības un pieredzes. Pirmais kritiens jau bija pēc pirmajiem 200m, bet tālāk jau veicās labāk. Visu nepieciešamo ceļojumam viņš veda sev līdzi mazā mugursomā. Lasi un skaties attēlus par Kalles ceļojumu angļu valodā vai arī automātisko tulkojumulatviešu valodā.

 "Radošais konkurss": Aicinām izveidot savu "Rollertour"  slaidu sēriju ar komentāriem no pašu uzņemtiem vai arī Rollertour attēlu galerijā pieejamiem attēliem no šīs vasaras sacensībām. Izveidojiet to PPT vai PDF formātā (ne lielāku par 2Mb) un nosūtiet uz rollertour (at) inbox.lv. Zemāk varat ielādēt "komiksa" piemēru. Labākie darbi tiks publicēti rollertour.lv publiskai apskatei.

Labākais no "Rollertour 08" attēlos (eng. -"The best of Rollertour 08" in photos)->

  1. septembrī noslēdzās SBK "Cēsis" organizēto vasras sacensību sezona ar "Rollertour maratonu"! No kopā iepriekš reģistrētiem 54 sportistiem, finišu sasniedza 40. Lai gan iepriekšējā naktī vēl lija, tāpat kā iepriekšējās 4 šīs vasaras Rollertour sacensībās, arī maratons bez lietus. Vissīvākā cīņa šajās sacensībās norisinājās jaunāko puišu grupā (Vb), kur 1km distancē 2. (Lūkass Liepiņš) un 3. (Rihards Serģis) vietu sķīra tikai 0,1 sek. Arī S16 grupā 13km distancē starp 1. (Zane Eglīte) un 2. (Krista Kupča) vietu bija tikai 6,3 sec atstarpe. Parējās grupās, kur distances bija krietni garākās, atstarpe līderu starpā jau bija krietni lielāka. Viskuplākais dalībnieki skaits bija vīru pamata grupā (VE), kur pavisam citu ātrumu piedeva LBF vīru izlases biatlonista Jāņa Bērziņa (SBK Cēsis) dalība, kam uz pēdām mina Ivo Caune (SBK Cēsis) un potenciālais LSS izlases kanditāts - Sandis Ķemers (SK Rīga). Tomēr 3. vietu izrāva šīs sezonas atklājums Pāvels Ribakovs (CPSS), kurša jau iepriekšējos Rollertour posmos bija sevi apliecinājis. Pēc apbalvošanas tāpat kā iepriekšējos posmos tika izlozētas Sportland dāvanu kartes un Eagle-sport rollerslēpes. Kopumā 5 sacensību posmos dalībniekiem tika Sportland dāvanu kartes 800 latu vērtībā kā arī 5 pāri Eagle-sport klasikas rollerslēpes.

Skatīt attēlu galeriju 1.daļa->   

Skatīt attēlu galeriju 2.daļa-> 

Rezultāti: Sb Vb s14 V14 s16 V16 V18 SE VE V40

 

Rollertour`08" finišējis: 14.09.2008. Priekuļos ar intervāla starta sacensībām noslēdzās "Rollertour `08" pamatsacensību sezona. Sacensības vienlaicīgi bija arī LSS Latvijas čempionāts rollerslēpošanā.  

Rezultāti rollerslēpotājiem:s12 v12 s14 v14 s16 v16 v18 v40 SE VE

Rezultāti skrituļslidotājiem:s10 v10 s12 v12 s14 v14 v17 SV

Rollertour `08 kopvērtējums->

Attēlu galerija->

Jācer, ka katrs Rollertour dalībnieks, neatkarīgi no sava vecuma, dzimuma, ticības, fiziskās un tehniskās sagatavotības, ieguva no sacensībām to, ko bija plānojis. Paldies visiem sacensību sponsoriem! Paldies visiem, kas nodrošināja sacensību taisnīgu un precīzu tiesāšanu. Pateicība Cēsu Olimpiskā centram par tehnisko atbalstu! Plašāks pēcvārds mazliet vēlāk...

 

Kluba balvas sadalītas Jānis Gabrāns 10. septembris, 2008 "Druva"
   
    Jau pierasts, ka biatlons sevi arvien noteiktāk piesaka arī vasarā. Šajā gadalaikā par biatlona centru kļuvuši Priekuļi, kur slēpošanas – biatlona kompleksā radīti teicami apstākļi sacensību rīkošanai gan ziemā, gan vasarā. 
    Nule aizvadīta slēpošanas – biatlona kluba „Cēsis” balvu izcīņa biatlonā. Šīs ir sacensības ar senām tradīcijām, tiesa, savulaik tām bija cits nosaukums, bet savu pamata uzstādījumu tās ir saglabājušas. Lasīt vairāk·

    Rollertour kopvērtējums pēc 3. kārtām:

 "Rollertour `08" kovpērtējumu pēc 3. kārtām  (overall ranking after 3 stages) ->  Ja ir pamanītas kādas neprecizitātes, lūgums ziņot uz e-pastu rollertour(at)inbox.lv.Atgādinām, ka kopvērtējumā 1.-3.v. tiek apbalvoti tikai tie dalībnieki, kas piedalās 14. septembra noslēguma sacensību kārtā. Gadījumā, ja vairākiem dalībniekiem ir vienāda punktu summa, tad augstāka vieta tiek piešķirta tiem dalībniekiem, kas savstarpēji: 1) piedalījušies visās vai vairāk sacensību kārtās; 2) savstarpēji vairāk izcīnītas 1.vietas;2.vietas utt.; 3) augstāka vieta masu starta distancē Vecpiebalgā.

  1. septembrī :: ROLLERTOUR 3. posma rezultāti:

      

200m sprinta sacensībās, kas pirmo reizi notika pie Cēsu sporta kompleksa, kopumā startēja 126 sportisti no Latvijas un Lietuvas (66 rollerslēpotāji; 60 skrituļslidotāji). Kvalifikācijā absolūti labāko rezultātu uzrādīja rollerslēpotājs Artūrs Brants - 00:21,44 par 0,11 sekundēm apsteidzot skrituļslidotāju Jāni Ģērmani, savukārt sievietēm absolītu ātrākā izrādījās Katrīna Kotello - 00:25,69 kas par 2,82 sek. pārspēja rollerslēpotāju Inesi Šķēli.

Kvalifikācija rollerslēpošana: s12 v12 s14 v14 s16 v16  v18 SE VE V40

Fināli rollerslēpošanā-> Kvalifikācija skrituļslidošana: s10 v10 s12 v12 s14 v14 s17 v17 S VFināli skrituļslidošanā-> 

  "Eagle-sport" jauna mājas lapa:"Eagle-sport" rollerslēpju ražotājs ir izveidojis jaunu mājas lapu www.eagle-sport.com , kurā cita starpā var aplūkot ražotāja piedāvātās produkcijas sortimentu. 

SBK "Cēsis" balva vasaras biatlonā:

Noslēgušās tradicionālās SBK "Cēsis"sacensības biatlonā visām vecuma grupām. Divas dienas dalībnieki no visiem biatlona centriem sacentās stafetēs, rollerbiatlonā un dueļu šaušanā. Otrā sacensību dienā sacensības kuplināja arī Latvijas izlases dalībnieki Ilmārs Bricis un Edgars Piksons, kuri tikai iepriekšejā dienā bija atgriezušies no treniņu nometnes.  Par tradiciju  arī  kļuvusi visu biatlona treneru apsveikšana (skatīt attēlā) jaunā mācību gada priekšvakarā- pateicības vārdi no LBF prezidenta Jāņa Bērziņa un suvenīri no veikala Sportland. Skatīt sacensību rezultātus->

 Zviedrijā rolleslēpošanas un inline masu sacensībās "Alliansloppet" 56 km klasiskā stila distancē rollerslēpošanā Jānis Teteris ierindojies 57.vietā. 56 km distancē uzvaru izcīnīja titulētais Zviedrijas sportists Matiass Fredriksons ar rezultātu - 1:53:45,0. Matiass nedēļu iepriekš palika otrais tradicionālajās Saku Suverull sacensībās 20km klasiskā stila distancē. 2.vietā Fredrik Bystrom - 1:55:22,0, 3.vietā Martin Larsson - 1:55:22,3, bet Jāņa rezultāts - 2:26:14,0. Pavisam 56km distanci veikuši 112 sportisti. 28km distanci 46 sportisti.

 Video no Rollertour 2. posma starta (avots: www.bondars.lv):

 Vairāk video klipu no 2. posma skatāmi www.bondars.lv

Pa Piebalgas gleznainiem ceļiem Jānis Gabrāns ("Druva", 20. augusts, 2008)
   
    Otro gadu pēc kārtas rollerslēpošanas un skrituļslidošanas seriāla "Rollertour 2008" sacensības masu startā notika uz ceļa Vecpiebalga - Jaunpiebalga. Kopumā uz starta izgāja 134 sportisti, lai sadalītu godalgas triju garumu distancēs, atkarībā no vecuma grupas. Lasīt vairāk

  18.08.2008. Rollertour 2. kārtas bildes:www.sportafoto.lv var apskatīt un pasūtīt bildes no Rollertour 2. posma Vecpiebalgā.  

  17.08.2008. Rollertour 2. kārta pulcēja 134 rollerslēpotājus un skrituļslidotājus:

Lai gan tika solīta 4. laika prognoze kombinācijā ar negaisu, tomēr Rollertour 2. kārta Vecpiebalgā tika aizvadīta vasarīgos laika apstākļos un draudzīgā gaisotnē. Izskatās, ka šogad Vecpiebalgas asfalts kļuvis ātrāks, vai nu arī, sportsiti stiprāki. Piemēram, 20km distancē uzvarētājs skrituļslidotājiem Lauris Bitenieks, laboja pagājušā gada uzvarētāja Jāņa Ģērmaņa rezultātu par 4min un 36 sekundēm, bet Ivo Caune rollerslēpotājiem uzlaboja uzvarētāja Māra Pilsētnieka 2007. gada rezultātu par 2:35. Iespējams sporta statistikas entuziasti 20 dažādas dalībnieku grupās vēl pamanīja kādas interesantas sakarības.

Kopējie rezultāti: 6km->   12km->   20km->Rollerslēpotāju rezultāti pa grupām: s12  v12  s14 v14  s16  v16  v18  v40  SE  VESkrituļslidotāju rezultāti pa grupām: s10 v10s12  v12s14  v14  s17  v17  S  VAttēlu galerija (foto: E.Slaidiņa) -> Pēcvārds un kopvērtējums pēc 2. kārtām būs kaut kad vēlāk... 

  15.08.2008. FIS Pasaules kausā rollerslēpošanā, Vācijā Edgars Ozols izcīnijis 4. vietu sprintā junioriem. Labākais pie vīriem Artūrs Brants - 9.vieta. Rīt komandu sprinta sacensības. Pagaidām nav pieejami pilni oficiālie rezultāti un nav precīzu ziņu par pārējo puiši rezultātiem. Vēļ Latvijas komandā šajā PK posmā startē Māris Pilsētnieks, Valdis Majors, Dāvis Dravants, Matīss Valdbergs un Kārlis Volfs. 

  1. gada 29.-30. augustā, Priekuļos, Olimpiskā centra slēpošanas-biatlona kompleksā SBK "Cēsis" organizē tradicionālo kluba balvu vasaras biatlonā. Lasi nolikumu->

 Skatīt 2008. gada FIS PK rollerslēpošanā Horvātijā 09.-10.08.2008 rezultātus->  

  1. Tartu skrituļslidošanas maratona rezultāti:No Latvijas sportistiem vislabāk veicās Kristīnei Kotello, kura izcīnija 2. vietu sieviešu kopvērtējumā, bet vīriešiem Kasparam Kibiķim - 19. vieta. Visi rezultāti-> 

07.08.2008. "Skrituļslidas – alternatīva velosipēdam" (Latvijas Avīze)

Vasaras vidū pilsētu ielās arvien vairāk redzami skrituļslidotāji. Skrituļslidošana ne tikai relaksē, bet ļauj arī apsteigt sastrēgumus. Lasi vairāk->

Piekto reizi uzvar Edgars Piksons Jānis Gabrāns "Druva" 06.08.2008.Ja vēl nesen biatlons bija izteikts ziemas sporta veids, tagad tas arvien vairāk sevi piesaka arī vasarā. Rollerbiatlonā spēkus iemēģina vadošie pasaules biatlonisti, tas vairo arī skatītāju interesi, sacensības kļūst saistošākas reklāmdevējiem, televīzijai... Lasīt vairāk 

"Rollertour" vasara sākusies ("Druva" 30. jūlijs, 2008) Jānis Gabrāns 
    
    Ar sacensībām Rīgā, Uzvaras parkā, sākās "Rollertour '08" sezona. Sportisti sacentās sprintā, kas vienlaicīgi bija arī Latvijas čempionāts rollerslēpošanā. Sacensību rīkotājs Mārtiņš Niklass atzina, ka tās izdevušās, tiesa, norises vietas maiņa nav kuplinājusi sportistu rindas: "Drīzāk tā bija iespēja piedāvāt sportistiem jaunu trasi...

Lasīt vairāk·

 Rolleslēpošanas sacensību apskats | 29.07.2008 (pārbulicēts no infoski.lv)
Bez nu pat kā notikušajām Rollertour 08 un Latvijas čempionāta sprinta sacensībām rollerslēpošanā ir bijušas un plānojas arī citas lielākas un mazākas sacensības, gan tepat Latvijā, gan ārvalstīts, tapēc tagad mēģināsim nedaudz apskatīt tās. Par pirmajām Pasaules kausa izcīņas sacensībām jau informējām, bet šobrīd ir pieejams arī Pasaules kausa kopvērtējums Lasīt tālāk »


"Rollertour`08" 1. posms noslēdzies!
26.jūlijā Rīgā Uzvaras parkā veiksmīgi tika atklāta "Rollertour`08" sezona ar Sprinta sacensībām, kas vienlaicīgi bija arī Latvijas čempionāts rollerslēpošanā. Saules tveice bija nokaitējusi asfaltu pavisam karstu, bet tas neizbiedēja pagājusā gada Rollertour sezonas kopvērtējuma līderus Ivo Cauni, Inga Paškovsku, Jānis Ģērmani un Katrīnu Kotello, LSS distnaču slēpošanas ranga kopvērtējuma uzvarētāju Jānis Paipalu, viesus no Lietuvas, Igaunijas un Krievijas un arī pārējos slēpošanas un slidošanas entuziastus. 1. posms ir garām, bet jau 17. augustā 11:00 Vecpieblagā cīņa par Rollertour kopvētējuma dzelteno krekliņu sāksies no jauna.

Sprinta rezultāti->Attēlu galerija (foto: I.Cekule, G.Bērziņš, M.Niklass)->"Sportland" dāvanu kartes izlozēja: 20ls- Mārcis Jakovičs (Madona), 30ls - Reinis Beperščaitis (Cēsis), 50ls - Dangira Šlaitaite (Lietuva), bet Eagle-sport rollerslēpes aizceļoja uz Lietuvu kopā ar Mindaugas Bakula. Paldies par atbalstu Rollertour 1. posma sarīkošanā: Latvijas Slēpošanas Savienībai, Rīgas pilsētas domei, "Sportland", Ski-box, "Cadbury" saldumiem un personīgi Andrim Kraujam un Robertam Raimo.

  1. augustā "Alliansloppet" rollerslēpošanas un skrituļslidošanas maratons:

Zviedrijā, Trollhattanā notiks tradicionālais "Alliansloppet" rollerslēpošanas un skrituļslidošanas sacensības 14km, 28km un 56km distancē. Sacensības rollerslēpotājiem notiek klasiskajā stilā. Dalību sacensībās apstiprinājuši arī zviedru elites slēpotāji Matiass Fredriksons, Daniels Tannels, Džerijs Ahrlīns, Sandra Johansone un citi. Skatīt pieteikto dalībnieku sarakstu->  

 Indreks Tobreluts uzvar 1.Igaunijas rollerslēpošanas maratonā:  
  20. jūlijā Pērnavā, norisinājās 1. Igaunijas rollerslēpošanas maratons un 1/2 maratons. Uz starta kopumā izgājā ap 60 sportisti. Pamata distancē nepārspējams bija Igaunijas biatlona izles līderis Indreks Tobreluts, kas jau 3 aplī atrāvās no līderu grupas, astājot pārējiem iespēju cinīties tikai par 2-3 vietu. Tobreluta vidējais ātrums distancē - 33,7km/h! No latviešiem visu distanci līderu grupā turējās Ivo Caune (SBK Cēsis) un Jānis Teteris (A2). Finiša spurtā, tikai par dažām sekundes simtadaļām atpaliekot no 2-4 vietas, Ivo izcīnīja 5. vietu un Jānis 6.vietu, Mārtiņam Niklasam - 10 vieta. Madara Zaķe 1/2 maratonā savā grupā izcīnija 3 vietu. Rezultāti: 43km  Attēlu galerija->

 

augšup