Priekuļu veselības takas

23.09.2012. Skrējiens "Priekuļi mini-trail" un "Nūjošanas pārgājiens"

"Priekuļu veselības taku" oficiālā atklāšana ir paredzēta 23. septembrī, piedāvājot katram iespēju izvēlēties sev piemērotāko aktivitāti - skrējienu "Priekuļi mini-trail" vai "Nūjošanas pārgājienu". Tiem, kas plāno startēt tradicionālajā Siguldas kalnu maratonā(27.10.2012.), "Mini-trail" skrējiens būs labs treniņš. Savukārt tie, kam patīk nesteidzīga pastaiga ģimenes vai draugu lokā var izvēlēties - Nūjošanas pārgājienu. Pasākuma programma> Afiša> Dalībnieku reģistrācija>


15.08.2012. "Priekuļu veselības takas" aicina savus apmeklētājus.

Slēpošanas-biatlona kompleksa „Priekuļi” apkārtnē ir izveidotas 2 aktīvās atpūtas takas: 2,3km garā "Vanagkalna-Mežavota" taka un 3,8km garā "Saules kalna" taka. Takas vijas pa Vaives upes ielejas nogāzēm, kas raksturīgas ar mainīgu reljefu un daudzveidīgu biotopu. Abas takas apvienojot kopējā maršrutā, iegūstam kopējo distances garumu 6km un kopējo kāpumu summu par vertikāli -190m, kas būs pa spēkam dabas mīļotājiem un izaicinās labi trenētus sportistu. Takas ir izmantojamas nūjošanas, skriešanas un MTB velokrosa aktivitātēm.

Apmeklētāju informēšanai ir uzstādītas 2 lielformāta Priekuļu veselību taku kartes: 1 - slēpošanas-biatlona kompleksa "Priekuļi" auto stāvlaukumā, 2 - Priekuļos, Izmēģinātāju ielas galā netālu no ieejas mežā. Takas ir marķētas ar speciālām virziena norādēm un papildus marķējumu uz kokiem. Takas ir izmantojamas arī treniņiem diennakts tumšajā laikā, jo norāžu plāksnītes ir marķētas ar atstarotājiem. Taku karte>

Takas ir tapušas Cēsu rajona lauku partnerības projektu konkursa „Sabiedrība ar dvēseli 2012” ietvaros ar Priekuļu novada pašvaldības un Cēsu Olimpisko centra finansiālu atbalstu. Projekta kopējās izmaksas ir Ls 500.

29.07.2012. Aktīvās atpūtas cienītājiem ir uzstādītas 2 lielformāta Priekuļu veselību taku kartes: 1 - slēpošanas-biatlona kompleksa "Priekuļi" auto stāvlaukumā, 2 - Priekuļos, iejejot mežā no Izmēģinātāju ielas galā. Vanagkalna-Mežavota taka ir daļēji nomarķēta. Tuvāko nedēļu laikā tiks papildināts taku marķējums.


Biedrība Rollertour realizēs projektu "Priekuļu veselības taku izveide"

 Biedrība "Rollertour" ar Cēsu rajona lauku partnerības un Priekuļu nonva pašvaldības atbalstu īstenošano projektu „Priekuļu veselības taku izveide”.  Projekta ietvaros ir paredzēts izveidot marķētas aktīvās atpūtas takas Vaives upes ielejas nogāzes slēpošanas-biatlona kompleksa „Priekuļi” apkārtnē. Projekts tiek īstenots sadarbībā ar Cēsu Olimpisko centru. Projekta kopējās izmaksas ir plānotas Ls 500. Tiem, kas vēlas atbalstīt projektu, ir iespēja ziedot taku izveidei. 


05.07.2012. Patreiz ir izplānotas 2 pastaigu takas: 2,3km garā "Vanagkalna-Mežavota" taka un 3,8km garā "Saules kalna" taka. Abas takas var apvienotā 1 maršrutā, iegūstot kopējo garumu ~7km. Pateicoties Cēsu Olimpiskā centra darbnieku atbalstam, uz doto brīdi jau ir veikta minēto taku attīrīšana, izpļaušana un Mežavota škērsojuma tiltiņa izveide. Tuvākā laikā ir plānots uzsākt taku norāžu izgatavošanun marēķēšanu.